Öne Çıkanlar DA Askerlik diyarbakir KAYBI esnaflığa

Aslan, Yenişehir' de Okul Müdürleriyle buluştu

Yenişehir İlçesindeki okul müdürleriyle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, “Bütün yöneticilerin tek önceliği eğitim olmalıdır” dedi.

Aslan, Yenişehir' de Okul Müdürleriyle buluştu

 Yenişehir İlçesi Muazzez Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan Koç, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Cebe, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Naif Keleş, İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Cebe’nin ilçedeki eğitim çalışmaları hakkında verdiği birifingin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan okul müdürlerine hitaben bir konuşma yaptı.

Aslan, “Her Öğrenciyi Kendi Evladımız Olarak Düşünelim” 

Konuşmasına, başarının ancak okul müdürleri ve öğretmenlerinin güzel çalışmalarıyla yakalanacağına vurgu yapan Aslan, “Biz Diyarbakır’da eğitimin çıtasını yükselteceksek bunu sizlerle birlikte yapacağız. Okul müdürünün, öğretmenin başarısını görmeden çıtamızı yükseltmemiz mümkün değildir. Bizim en önemli vazifemiz bu milletin hizmetini en güzel şekilde görecek genç nesiller yetiştirmektir. Elimizdeki gençler nerede olursa olsun, hangi mesleği yaparsa yapsın yüreği sevgi dolu olursa, yüreği insan sevgisiyle dolu olsa o sokakta seyyar satıcı da olsa o mahallenin sakinleri o seyyar satıcı gelsin de alışverişimizi ondan yapalım diye onun yolunu gözlerler. Sevgiyle, erdemli ve ahlaklı yetiştirdiğimiz o genç inşaat işçisi olsun aranan bir işçi olur. Benim en önemsediğim söz ve sizlere vermek istediğim en değerli mesaj şu; Bu çocukların eline kalem verelim, kitap verelim. Elimizden yitirdiğimiz her çocuk bizim sorumluluğumuzdadır. Okulda kaydı olup da kendi olmayan her çocuğun vebali başta benim sonra da sizin üzerinizdedir. Çocuklarımızın eğitime devam etmeleri için gerekirse ev ev dolaşacağız. Eğer sıkıntı yaşadığınız yerler varsa beni de çağırın. Çocuklarımızı, yavrularımızı hayallerinden koparmamak için elimizde ne geliyorsa yapmaya hazırız. Gerekirse çocuklarımız için uykularımız kaçsın. Kaybettiğimiz her öğrenciyi kendi evladımız gibi düşünelim arkadaşlar” şeklinde tamamladı.

Aslan, “Sendikal Hak Tartışılır Ama Eğitim Hakkı Tartışılamaz”

Aslan, “Bir öğretmenin önceliği eğitim olmalıdır. Eğer öğretmenin önceliği eğitim değil ise farklı hayallerin ve rüyaların peşindeyse, farklı ideolojilerin peşindeyse bu milletin çocuklarına yazık etmiş olacaktır. Öğretmen öğrenciye model olduğunu bilecek. Öğretmen, öğrencinin derdiyle dertlenecek. Çünkü biz sizlerle, sizler öğretmenlerle, öğretmenler de öğrencilerle ancak başarıyı yakalayabilir. Bazı öğretmen arkadaşlar kendi çocuğunu eylem yapmayan öğretmene teslim edip kendi sorumlu olduğu öğrencileri terk edip sendikal hak diye eylem yapıyor. Zamanı geldiğinde sendikaların da anayasal hakları olan eylem hakları tartışılabilir. Ama bir şey asla tartışılamaz; bunu herkes bilecek. Bir öğrencinin eğitim hakkı anayasal haktır ve bu hak hiçbir şekilde tartışılamaz. Onun için öğretmenin önceliği her zaman eğitim olacaktır. Varsa öğretmenin özlük haklarında bir sıkıntı, varsa bir haksızlık, varsa bir hukuksuzluk tatbikî sendikal hakkını, hukuki haklarını hepsini kullanacaktır. Kullanmalıdır da; bizler de insanız ve hatalarımız olmuş olabilir. Ama her zaman her şartta öncelik eğitim olacaktır. Önceliği eğitim olmayan öğretmenlerin idareci olarak sizler tarafından bizlere teklif edilmemesini de rica ediyorum. Müdür yardımcısı önerecekseniz önceliği muhakkak eğitim olacaktır. Dünya görüşü ne olursa olsun, hangi sendikadan olursa olsun tek derdi ve önceliği bu milletin çocuklarına eğitim olmalı. Önceliği eğitim olan arkadaşlarla çalışmak istiyorum. Bundan sonra da yöneticilerimizi buna göre seçeceğiz” dedi.

Konuşmanın ardından toplantı, İl Milli Eğitim Müdürü Aslan’ın, okul müdürleriyle bire bir görüşmeler yapmasıyla son buldu.
Abdulsamet KARAŞ

Kaynak: Özgür Haber Gazetesi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner79

banner154