Öne Çıkanlar Şahinli Bir Kimlik İçin operasyonu 5 arttı

İslami STK’lardan LGBTİ etkinliğini protesto çağrısı

Diyarbakır’daki İslami STK’lar, Halkın Demokratik Kongresi (HDK) tarafından yarın Diyarbakır’da yapılması planlanan LGBTİ etkinliğine sert tepki gösterdi.

İslami STK’lardan LGBTİ etkinliğini protesto çağrısı
Diyarbakır’daki İslami STK’lar, Halkın Demokratik Kongresi (HDK) tarafından yarın Diyarbakır’da yapılması planlanan LGBTİ etkinliğine sert tepki gösterdi. Etkinliğin iptal edilmesini isteyen STK’lar, iptal edilmemesi durumunda yarın Sümerpark önünde eylem yapacaklarını belirttiler.


Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanlığı binasında bir araya gelen İslami STK’lar, ortak basın açıklaması yaptı. İslami STK’lar adına ortak açıklamayı okuyan Hüseyin Solmuş, Malum olduğu üzere bölgede bir süredir seküler anlayışın bölgedeki temsilcisi etiketiyle batıya yaranmak üzere çeşitli faaliyetler yürütüldüğüne işaret ederek, “Batı’nın beğeni ve desteğini kazanmak amacıyla yıllardır bu topraklarda toplumsal değer ve ahlaki yapımıza ters, iğrenç bazı melanetler gerek devlet eliyle ve gerekse de kendilerini Kürtlerin özgürlüğünün savunuculuğunu yapan kesimlerce meşrulaştırılmaya çalışılmaktadır. Herkes bilmelidir ki Kürt halkının mayası İslam ile yoğrulmuştur ve Kürtler İslam ile hayat bulmuştur. İslamiyet, Kürtlerin ev yaşantısından, kültürel, siyasi, sosyal ve ekonomik hayatlarına varıncaya dek her alanı o mübarek rengiyle boyamıştır” dedi.

KÜRTLER İSLAM’LA EN ERKEN TANIŞAN KAVİMDİRKÜRTLERİ İSLAM’DAN UZAKLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR


Solmuş, İslam dininin Kürtleri tepeden tırnağa kadar biçimlendirmişken, Kürtlerin var olan insani ve kültürel sorunlarından, mazlumiyet ve mağduriyetlerinden nemalanan HDK ve türevleri eliyle Kürtler İslam’dan uzaklaştırılmaya çalıştığını belirterek, “Bunu yaparlarken de en iğrenç bir şekilde faaliyet yürüten gayri insani vasıf ve ahlaklarıyla yaşayan grup ve kişilerle işbirliği yapmaktan da çekinmemektedirler. Bu kesimin geçmişte İslami değerlere karşı nasıl bir anlayış içerisinde olduklarına defaeeten kamuoyu şahitlik yaptı. Ve bizler de D.Bakır İslami STK’ları olarak onların bu iğrençliklerini kamuoyuna deşifre edecek faaliyetler düzenledik. İslami değerlere düşmanlık sergileyen bu güruhun son olarak yapmak istediği ise geçmişten beridir yaptıkları çalışmanın devamıdır aslında. Bu kesimlerin desteğiyle ahlaksızlıkta sınır tanımayan, Allahu Tela’nın Kuran’da Hz. Lut (as)’ın kavminin helak edilme sebebi olarak saydığı bir fiili aleni olarak yapmakta olan ve bunun serbest olması için faaliyet gösteren aşağılık bir gruba destek olarak Diyarbakır’ımızda bunu sergileme cesareti verdiler. Mazlum Kürt halkı bunlara destek verirken özgürlük, adalet ve barış istiyordu. Bunlar ise bu desteği; rezillik, ahlaksızlık, aile değerlerini yok etme, Allah’ın haram kıldığı fiil ve eylemlerin Kürdistan’da yayılması için kullanmak istemekteler”  dedi.


KÜRT HALKI MAZLUMİYET YAŞIYOR


Son süreçte başta D.Bakır’ın Surİlçesi olmak üzere Kürt halkının yaşadığı mazlumiyetin ortada olduğunu ifade eden Solmuş, şöyle dedi: “Çatışmaların şehirlere yayılması yüzünden on binlerce insan yaşadıkları yerlerden çıkmak zorunda kaldılar. Binlerce ev harap oldu. Yaşanan bunca mağduriyetler ortadayken HDK bünyesinde yapılmak istenen bu iğrenç toplantıyla kim ne elde etmek istemektedir? Bu toplantıya Mardin’den konuşmacı olarak katılan ve Müslüman Mardin halkının oyuyla seçilen Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Februniye Akyol Akay, Nusaybin halkı bugünlerde bunca mazlumiyet içindeyken bu sapkın kesimlerle beraber olmayı, bu çirkin organizasyonun mazlum Nusaybin halkının hangi acısını dindireceğini neyle açıklamaktadır?

HDK’NİN ÇIKARI NE?


ÜÇ AYLARDA YAPILMASI PROVOKASYON DEĞİL Mİ?


Mübarek üç aylarda bu organizasyonun HDK eliyle yapılması açık bir provokasyon değil de nedir? Yaşanan çatışmalı durumdan çıkış olması için HDP Genel Başkanı sosyal medya hesabından üç ayların hürmetine binaen silahlardan ellerin çekilmesini istemişken, aynı hassasiyetin, ahlaksız bir organizasyonun mübarek üç ayların içinde sergilenmemesi için de gösterilmemiş olması samimiyetsizlik değil midir? Kürdistan’da şehirler ve ilçeler tahrip oldu. Kürtlerin ahlaki yönden de harap olması HDK’ye nasıl bir kazanım sağlayacaktır?


AHLAKİ YOZLAŞMAYA TAVİZ VERMEYECEĞİZ


Bu vesileyle buradan bir kez daha duyarlı tüm kamuoyuna sesleniyoruz. Bizler İslami STK’lar olarak Müslüman Kürt halkının değerlerinin bu iğrenç organizasyonlarla kirletilmesine asla izin vermeyeceğiz. Ne AB uyum yasaları çerçevesinde bu iğrençliğe yasal bir zemin oluşturma çabalarına Müslümanlar olarak kayıtsız kalacağız ne de Kürtlerin İslamla yoğrulmuş değerlerinin yozlaştırılmasına müsaade edeceğiz! Kim olursa olsun Bu topraklarda manevi, ahlaki dinamiklerle oynanmasına asla müsamaha göstermeyeceğiz! Türkiye’de ve bölgemizde ahlaki yozlaşmaya ve gayri İslami-insani bozgunculuklara karşı taviz vermeyeceğiz.

ETKİNLİK İPTAL EDİLSİN..YOKSA


Bu amaçla yarın Diyarbakır Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda yapılması planlanan bu iğrenç organizasyonun ne Diyarbakır’da ne de başka bir Kürdistan şehrinde asla yapılmamak üzere iptalini talep ediyoruz. HDK ve bileşenlerini, Kürtlerin dini ve ahlaki yapılarına ters bu tür gruplarla işbirliğine son vermeye ve bu tür rezil organizasyonlara çanak tutarak destek vermemeye çağırıyoruz. Söz konusu organizasyonun iptal edilmemesi halinde biz de yarın (Pazar Günü) öğle namazında İstasyon camisinde öğle namazını müteakip kitlesel bir basın açıklamasıyla bu rezil organizasyonu protesto edeceğimizi buradan kamuoyuna duyuruyoruz”


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner79

banner154